Zalety stworzenia wizualizacji wnętrza przed realizacją projektu


Urządzanie wnętrza domu czy mieszkania to bardzo skomplikowany proces, w trakcie którego należy podjąć wiele ważnych decyzji. Nie zawsze możliwe jest wyobrażenie sobie, jak poszczególne elementy będą ze sobą współgrały. Właśnie z tego względu warto rozważyć wykonanie wizualizacji. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy efekt jest zgodny ze wszystkimi oczekiwaniami, czy trzeba zmienić coś – bez wcześniejszego inwestowania w elementy wyposażenia domu.

Dokładnie rozplanowanie przestrzeni

Przygotowanie wizualizacji wnętrza umożliwia właściwe rozplanowanie przestrzeni, a także rozmieszczenie poszczególnych elementów. Bardzo często zdarza się, że osobom, które planują urządzanie danego pomieszczenia, podoba się wiele różnych rozwiązań aranżacyjnych. Wstępny plan umożliwi między innymi wybór takich mebli, które będą pasowały rozmiarowo Ewentualnie dostarczy informacji na temat tego, które z nich trzeba zmodyfikować lub zamówić w innych wymiarach. Na etapie wizualizacji tak naprawdę cały projekt może ulec zmianie i nie trzeba ponosić przy tym żadnych konsekwencji, ponieważ wszystko odbywa się „na papierze” lub w komputerze.

Wizualizacje fotorealistyczne – czy warto się na nie zdecydować?

Nie każda osoba ma umiejętność myślenia przestrzennego i nie zawsze potrafi wyobrazić sobie, jak dokładnie będzie wyglądało wnętrze. W takich sytuacjach sprawdzają się wizualizacje fotorealistyczne, które przedstawiają to, jaki efekt zostanie osiągnięty po realizacji projektu. Dzięki nim można zwizualizować wygląd wszystkich elementów:

  • ścian,
  • podłóg,
  • mebli,
  • stolarki,
  • oświetlenia,
  • wyposażenia AGD i RTV.

Stworzenie tego typu wizualizacji jest zdecydowanie bardziej czasochłonne. Sam jej koszt jest także wyższy. Niemniej jednak jest ona polecana szczególnie tym osobom, które w małych mieszkaniach czy domach chcą zdecydować się na projekty bardzo skomplikowane lub zawierające wiele elementów w różnych stylach.

Plusem wizualizacji wnętrza przed wykonaniem projektu jest także możliwość oszczędności czasu. Zdarza się, że klienci przed decyzją o zastosowaniu konkretnego materiału bardzo długo zastanawiają się, czy szukają innej alternatywy. Projektant w bardzo prosty sposób może zmienić poszczególne elementy, pokazując, jak będą one wyglądać, co skraca cały proces aranżacji wnętrza.


ul. Do Dysa 5, 20-149 Lublin
+48 880 146 790
olgafranzovska@gmail.com
Copyright © Design Zone 2017- 2020
Projekt i realizacja sideline