Aranżacja wnętrz – kilka porad dla początkujących


Wiele osób uważa, że aranżacja wnętrz nie jest trudnym zajęciem, chociaż osobom początkującym ten temat może przysporzyć wielu problemów. Jak uniknąć podstawowych błędów, czym kierować się w wyborze idealnego stylu i na co zwrócić uwagę, decydując się na samodzielne urządzanie wnętrz? Przedstawiamy kilka wskazówek, które przydadzą się wszystkim osobom bez doświadczenia.

Wnętrze dopasowane do konkretnych potrzeb

Projektowanie wnętrz powinno opierać się przede wszystkim na dopasowaniu do konkretnych potrzeb osób, które będą w nim przebywać na co dzień. Najważniejsze jest w tym obszarze zachowanie równowagi między tym, co aktualnie rządzi w trendach a tym, czego domownicy oczekują od mieszkania czy domu. Warto pamiętać, że nie zawsze to, co pięknie prezentuje się w magazynie wnętrzarskim, dobrze wygląda także w rzeczywistej przestrzeni. Każdy projekt, nawet najlepszy, należy dopasować do pomieszczenia, w którym ma zostać wykorzystany. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie wnętrza idealnego.

Projektowanie wnętrz – naświetlenie

Niezależnie od aranżacji wnętrza, najważniejszym elementem każdego pomieszczenia jest właściwe naświetlenie. Nie zawsze w projekcie od samego początku uwzględnione są duże okna. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zalety sztucznego oświetlenia. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku mniejszych wnętrz lub tych, gdzie zastosowane zostały ciemne kolory. Zamontowanie odpowiednich lamp może sprawić, że pokój wydaje się zdecydowanie większy, niż jest w rzeczywistości. Jest to jedna ze sztuczek wpływających na optyczną zmianę przestrzeni. Wiele osób bagatelizuje kwestię wyboru oświetlenia. Tymczasem jest ono równie ważne jak inne elementy aranżacji wnętrz i nie powinno być lekceważone.

Spójna stylistyka wnętrza

Podczas aranżacji wnętrz bardzo ważne jest utrzymanie jednego stylu w całym mieszkaniu/domu. Należy przy tym zwrócić uwagę na:

  • kolorystykę wnętrza,
  • zastosowane dodatki,
  • wybrane elementy wyposażenia,
  • układ wnętrza.

Projektanci wnętrz i dekoratorzy podkreślają, że istnieje wiele różnych stylów, które można wykorzystać w przestrzeniach domowych. Jednak umiejętne zastosowanie niektórych z nich czasem sprawia problemy. Dla osób, które nie są do końca przekonane, jak powinien wyglądać obszar, nad którym pracują, polecany jest styl minimalistyczny. Wyróżnia się on prostymi formami. Ma natomiast jedną, cenną zaletę – jest uniwersalny i daje ogromne możliwości do zmian. Wystarczy wybór odpowiednich dodatków, aby całkowicie odmienić aranżację i odkryć piękno wnętrza na nowo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*


ul. Rusałka 10, 20-103 Lublin
+48 880 146 790
olgafranzovska@gmail.com
Copyright © Design Zone 2017-2022
Projekt i realizacja sideline