Czym zajmuje się projektant wnętrz?


Zawód projektanta wnętrz sprawia, że nasze domy oraz mieszkania stają się nie tylko piękniejsze, ale także o wiele bardziej funkcjonalne. Projektant wnętrz jest bowiem osobą, która pomaga tak zaaranżować przestrzeń, aby właściciele czuli się w niej swobodnie i bez problemu realizowali codzienne obowiązki. Jak w istocie wygląda jego praca i jakie predyspozycje musi mieć projektant wnętrz?

Głowa pełna pomysłów

Architekt wnętrz to zawód dla osób kreatywnych, które mają wiele pomysłów. Kreatywność ta jest rezultatem bardzo szerokiej wiedzy gromadzonej podczas studiów, w czasie których adept ma kontakt z dziedzinami takimi jak architektura, urbanistyka, sztuka oraz plastyka. Mają one wyczulić przyszłego architekta na estetykę oraz wskazać różnorodność idei i kierunków po to, aby móc realizować różnorodne projekty, w zależności od przyszłych oczekiwań jego klientów.

Łączenie sprzecznych celów

Projektanci wnętrz bardzo rzadko mają okazję całkowicie puścić wodze fantazji i pracować bez żadnych ram, tylko w zgodzie ze swoimi potrzebami. Prawie zawsze muszą oni połączyć ze sobą kilka sprzecznych celów takich jak piękno wnętrza, jego funkcjonalność, a także ograniczony budżet inwestora. Projektant wnętrz musi także zejść na drugi plan ze swoimi własnymi gustami i dopasować się do tego, jakie potrzeby i wymagania mają domownicy, często działając wbrew swoim własnym preferencjom.

Wcielanie idei w życie

Projektant wnętrz to jednak nie tylko osoba, która na ekranie komputera przedstawia piękną wizualizację danego wnętrza. Zadaniem architekta jest bowiem także pomoc we wdrożeniu pomysłu w życie, czyli skrupulatne przygotowanie projektu do tego, aby został on właściwie wykonany przez ekipę zajmującą się wykończeniem. Architekt musi więc posiadać wiedzę także w zakresie budownictwa, materiałoznawstwa oraz montażu.

Projektant wnętrz to zawód bardzo kompleksowy, łączący w sobie zarówno podejście kreatywne, jak i praktyczne. To ostatnie jest niezbędne, aby wizualizacja zaakceptowana przez inwestorów mogła zostać wcielona w życie zgodnie z wszystkimi ustaleniami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*


ul. Rusałka 10, 20-103 Lublin
+48 880 146 790
olgafranzovska@gmail.com
Copyright © Design Zone 2017-2022
Projekt i realizacja sideline