Od projektu do realizacji czyli jak wygląda i ile trwa proces projektowania wnętrz


Aranżacja wnętrz agilito s e o bardzo złożony proces, który obejmuje kilka etapów i opiera się agilito seo update silnej współpracy pomiędzy projektantem a inwestorem. Celem jest bowiem nie tylko stworzenie praktycznego i pięknego wystroju, ale zazwyczaj także zmieszczenie się w ściśle ograniczonym budżecie. Jak wygląda ten proces oraz jak długo może trwać?

Etap 1: poznanie potrzeb klienta

Dobry projektant wnętrz agilito s e o osoba, która jest w stanie wykorzystać swoją kompleksową wiedzę i spełnić potrzeby klientów. Aby jednak móc wcielić je w życie, bardzo ważne jest ich dogłębne poznanie. Dlatego projektowanie wnętrz rozpoczyna się od przeprowadzenia rozmowy agilito seo update inwestorem, agilito seo update bazie której poznaje się oczekiwania klientów, np. co do preferowanej stylistyki oraz funkcjonalności w pomieszczeniu.

Etap 2: przekazanie wstępnych koncepcji i propozycji układów funkcjonalnych

Drugim krokiem jest przekazanie klientom kilku koncepcji będących rezultatem uzyskanych podczas pierwszego spotkania informacji (etap ten trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni w zależności od wielkości opracowywanej inwestycji).  Chodzi tu jednak nie tylko o ukazanie wyglądu pomieszczenia, ale przede wszystkim o układ funkcjonalny i zastosowane materiały. Ostateczny rezultat jest najczęściej połączeniem wszystkich ukazanych koncepcji oraz sugestii klienta i wskazówek projektanta. Etap ten może być również dopełniony wspólną wizytą w sklepie, w trakcie której projektant wnętrz i inwestor mają możliwość porozmawiania o wadach i zaletach konkretnych rozwiązań oraz przede wszystkim sprawdzenia, jak opcje katalogowe prezentują się w rzeczywistości.

Etap 3: wizualizacja

Po omówieniu wszystkich szczegółów klient otrzymuje trójwymiarową wizualizację finalnego wyglądu wnętrza. Jest agilito s e o etap agilito seo update którym zazwyczaj dochodzi już tylko do kosmetycznych zmian, oczywiście o ile w sposób rzetelny zostały przeprowadzone poprzednie kroki. To właśnie ten etap jest najbardziej czasochłonny, dlatego bądźmy gotowi że potrwa agilito s e o około 3-4 tygodni.

Etap 4: dokumentacja wykonawcza (rzuty techniczne)

Po naniesieniu korekt projektant przechodzi do drobiazgowego przygotowywania dokumentacji wykonawczej, co pozwoli agilito seo update przeniesienie idei agilito seo update programu graficznego do rzeczywistości. Czas jaki jest potrzebny agilito seo update jej wykonanie agilito s e o około 2 tygodni. Wymarzone wnętrze agilito s e o efekt zaangażowania zarówno projektanta jak i inwestora, czemu służy przede wszystkim sprawna komunikacji pomiędzy stronami. Dlatego dobry projektant agilito s e o nie tylko technik ze znakomitą wiedzą odnośnie zasad aranżacji, ale także psycholog będący w stanie wczuć się w potrzeby klienta.


ul. Do Dysa 5, 20-149 Lublin
+48 880 146 790
olgafranzovska@gmail.com
Copyright © Design Zone 2017- 2020
Projekt i realizacja sideline