Dom jednorodzinny. Radzyń Podlaski. 2019

Czasami jest tak, że macie ogromną ochotę na nowe wnętrze, ale nie wiecie od czego zacząć i czym dokładnie jest „to coś”, co powinna mieć Wasza aranżacja. Wtedy z pomocą wkraczamy my! Musimy przyznać, że lubimy takie wyzwania. 

Przedstawiamy Wam wizualizację przygotowaną dla jednego z naszych klientów, której najważniejszym celem było zorganizowanie funkcjonalnych wnętrz. Jednak czy funkcjonalne musi jednocześnie oznaczać nudne i schematyczne? Absolutnie nie! Zawsze należy nadać przestrzeni indywidualny charakter. Jak to ujął Oskar Wild – „Sztuka jest najbardziej intensywną formą indywidualizmu, jaką kiedykolwiek znał świat.”

Na rynku jest mnóstwo motywów i faktur, dlatego wybór tych jedynych to nie lada wyzwanie. Ale czasami odważne połączenia mogą wywołać efekt wow, tak jak w tym projekcie. Łazienka z kontrastowymi akcentami w spójnym klimacie wygląda bardzo nowocześnie. Całość dobrana została oczywiście z przewagą tonacji zielonych, aby odpowiednio komponowała się z innymi pomieszczeniami w domu naszego klienta.

Mówi się, że kolor zielony uspokaja i regeneruje, ale dla nas ma w sobie coś jeszcze – jest symbolem harmonii z naturą. Przed Wami gabinet jednego z naszych klientów, w którym odważna, kontrastowa fototapeta dodaje całości aranżacji charakteru. Wyszło inspirująco!

W sypialni zwracają uwagę piękne ceglaste ściany i kompozycja utrzymana w barwach ziemi. Takie wnętrza pozwalają się niesamowicie wyciszyć i odprężyć np. po ciężkim dniu w pracy.

W garderobie najważniejsza jest funkcjonalność oraz możliwość wygodnego przechowywania ubrań i dodatków. Dlatego zaprojektowaliśmy kilka drążków do powieszenia ubrań oraz mnóstwo półek na złożoną odzież, a do tego szuflady na akcesoria i półeczki na buty. Nie marnujemy przestrzeni, więc postanowiliśmy każdemu zakątkowi znaleźć jakieś przeznaczenie. Całość oczywiście nie może obejść się bez lustra.

W łazience jest dość nietypowo, ale ciekawie, ponieważ umywalka oddziela toaletę od prysznica. To nietradycyjne rozwiązanie umożliwiło podział pomieszczenia na swego rodzaju dwie sekcje. 

W kolejnym pokoju mocnym akcentem jest fototapeta z motywem monstery, obok której nie można przejść obojętnie i choć przez chwilę nie pomyśleć o dalekich wyprawach i błogim wypoczynku.

W drugiej łazience udało nam się zastosować bardzo charakterystyczne płytki, które idealnie wpisują się w całą kompozycję. Surowe, zachowane w dwóch barwach z tonalnym przejściem sprawiają, że pomieszczenie jest niezwykle nowoczesne. Przy tak mocnym akcencie postawiliśmy na białe dodatki i szafki oraz odrobinę drewna, aby nie zaburzać klimatu dodatkową mieszanką kolorów. 

ul. Do Dysa 5, 20-149 Lublin
+48 880 146 790
olgafranzovska@gmail.com
Copyright © Design Zone 2017-2022
Projekt i realizacja sideline